SÖYLEŞİ

GPRS İple Erişim ve Yüksekte Çalışma Hizmetleri
Mesleğinizi hakkında bize kısaca bilgi verebilir misiniz ?

GPRS olarak; İple Erişim ve  Yüksekte Çalışma Hizmetleri, Arama-Kurtarma Hizmetleri, Güvenlik Danışmanlığı ve Acil Durum Yönetimi alanlarında hizmet vermekteyiz.

Firmamız personeli ve çözüm ortaklarımız; şirketleşme sürecinden önce 1996 yılından bu yana gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında deprem sel ve dağ arma kurtarma alanlarında farklı bölgelerde ve farklı lokasyonlar da kurtarma ve endüstriyel  hizmetler vermiştir. Bunun haricin de güvenlik danışmanlığı, acil durum yönetimi alanlarında hizmet vermiş ve halen de vermektedir.

Mesleğinizi seçme sebebiniz nedir ?

Öncelikle hobi olarak başladığımız Dağcılık sporunun oluşan arz ve talep karşısında; aldığımız kapsamlı eğitimler ile bu sporun mesleğimiz olma yönünde bizi yönlendirmesidir.

Mesleğinizin avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

Avantajları;

Bizler bir çok sektör de olduğu gibi kapalı ofislerde veya plazaların içerisinde çalışmıyoruz.  Çalışma ortamlarımız sürekli değişken veya doğa ortamında olmakta bu yüzden mesleğin avantajlarından birisidir. Ayrıca bizden sürekli olarak farklı sorunları çözmemizi istemeleri ve bizim de bunlar için her defasında farklı çözümler  üretmemiz yine bu mesleğin dinamizmidir.

Dezavantajları; 

Temizlik firmalarının ve eğitimsiz firmaların sektöre girmesi ve iş almak için düşük fiyatlar vererek piyasayı kırması ve bizim gibi olan firmalara önyargı ile bakılması vb. dezavantajları olmasıdır.

Son olarak mesleğinizle ilgili bir anınızı bize anlatır mısınız ?

Bir gün arkadaşlarımız ile beraber bir işte çalışırken bir hanımefendi torununa bizi göstererek “Bak evladım okulunu iyi oku, üniversiteye git bir meslek sahibi ol. Bak yukarıda çalışan abiler günlerdir burada amelelik yapıyorlar. Derslerine iyi çalışmaz isen bu abiler gibi yüksekte amelelik yapmak zorunda kalırsın” dedi. Yukarıda çalışan toplam 4 kişi idik. Bu dört kişiden birincisi o sırada doktora yapmakta idi, ikincisi spor bilimleri mezunu ve spor salonunda baş antrenör olarak çalışmakta idi,  diğer iki arkadaş ise spor yüksekokulundan daha yeni mezun olmuştu.