SÖYLEŞİ

Eser Ciritoğlu ile Antalya'da transfer hizmetleri hakkında
Mesleğinizi hakkında bize kısaca bilgi verebilir misiniz ?

Antalya'da transfer taşımacılık hizmetleri veriyoruz.Açmak gerekirse ; havalimanından otele , otelden havalimanına transfer ve düğün grupları için özel geziler, şoförlü minibüs kiralama hizmetleri veriyoruz.

Mesleğinizi seçme sebebiniz nedir ?

2008 yılında transfer firmaları ile tanıştım, tanıdığım firmalardan daha güzel hizmet verebileceğimizi düşünüp bu işe başladık ve her geçen yıl müşteri portföyümüz arttırarak devam etmenin gururunu yaşıyoruz.

Bu mesleği seçmeden evvel şu an içinde bulunduğunuz durumu görseydiniz de yine bu mesleği seçer miydiniz ?

Evet seçerdim, rekabetçi olmak her zaman güzeldir daha güzelini yapmak için uğraşırdım.

Mesleğinizin avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

Avantajları müşterilerimiz reklamımızı kendileri yapıyor memnun kaldıklarında yakınlarına mutlaka anlatıyorlar.Dezavantajları kesinlikle geç kalınmamalı trafikten kaynaklanan gecikmelerde müşteriler mağdur oluyorlar ve  bizim için eksi puan oluyor.Müşterilerimizi mağdur etmemek ve geç kalmamak için %100 verimle çalışamıyoruz % 85 dolulukla çalışıp müşterilerimize geç kalmamaya çalışıyoruz .

Mesleğinizi Antalya'da icra etmenin diğer şehirlere göre bir farkı var mı sizce ?

Antalya'da bu mesleğin de dezavantajı 6 ay çalışmamızdır yani kış aylarında transfer hizmeti sayısı bir hayli düşük oluyor. Diğer şehirlerde yaz kış olan sezon burada sadece yazın tatil için gelenlere hizmet vermekteyiz.

Antalya hariç hangi şehirlerde yaşadınız ?

İzmir Uşak Ankara ve İstanbul'da yaşadım.

Son olarak mesleğinizle ilgili aklınızdan hiç çıkmayan bir anınızı bize anlatır mısınız ?

2015 yılında İstanbul Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin Antalya Evrenseki arası otel transferlerini yaptık . Grubun sözcüsü Özden hoca otobüsün içinde benim nişanlandığımı söyleyince tatil dönüşlerinde 45 kişilik gruptan birçogu hediye  getirdiler sağolsunlar unutulmayan  bir transfer gerçekleştirmiştik.