SÖYLEŞİ

Beat & Groove ile Antalya'da Müzik
Beat & Groove Prova ve Kayıt Stüdyosu neler yapar ? Bize kısaca anlatabilir misiniz ?

Beat & Groove Studios bünyesi altında verdiğimiz hizmetleri Prova,Kayıt, Mix - MasteringiJingle üretimi ve Back-line olarak olarak ayırabiliriz.Yabancı gelen terimleri biraz açmak gerekirse ses kayıtları sonrasında gerçekleştirdiğimiz işlemlere yani kayda uyguladığımız makyaja kısaca Mix - Mastering diyoruz.Back-line olarak da Antalya'daki gruplara veya daha büyük orkestralara ekipman desteği sağlıyoruz.

Mesleğinizi seçme sebebiniz nedir ?

Aslında mesleği seçme lüksümüz olmadı.Uzun yıllardır müzik ile iç içe olduğumuz için bu alana yöneldik.

Bu mesleği seçmeden evvel şu an içinde bulunduğunuz durumu görseydiniz de yine bu mesleği seçer miydiniz ?

Aynı yatırım bedelleri ile çok daha fazla para kazanmak isteseydik seçmeyebilirdik :) . Şaka bir yana bizim işimiz maddiyattan öte biraz hayal peşinde koşmak.

Mesleğinizin avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

Her hangi bir ürünü alıp satma gibi bir durumumuz olmadığı için projeleri ya da uygulanan işlemleri tamamı ile kendiniz üstleniyorsunuz ve dolasıyla ortaya çıkardığınız ürünler beğenilince mutlu oluyorsunuz, bunu büyük bir avantaj olarak görebiliriz.Öte yandan zaman zaman bitmek bilmeyen mesailer biraz yorucu olabiliyor.

Mesleğinizi Antalya'da icra etmenin diğer şehirlere göre bir farkı var mı sizce ?

Evet aslında var.Müzik piyasasına şimdilik İstanbul başkentlik yapıyor.Dolayısı ile pazar da orada.Hayalimiz doğrultusunda Antalya'yı bu piyasada ön plana çıkarmak istiyoruz.